МЗС закликає світ не визнавати "адміністрації", які створять за підсумками "виборів" на ТОТ

. Фото: Администрация Херсонской области/Telegram

Міністерство закордонних справ України закликає міжнародних партнерів засудити проведення Росією так званих “виборів” на тимчасово окупованих територіях. А також не визнавати легітимність жодної “адміністрації”, яка буде створена за підсумками незаконних виборів, так само як і будь-які рішення, які будуть ними ухвалюватися.

Про це йдеться у заяві МЗС на сайті відомства.

“Особи, причетні до проведення цих псевдовиборів, включаючи керівництво РФ, представників окупаційних адміністрацій та виборчих структур мають бути притягнуті до відповідальності. Ініціюємо також накладення на них нових міжнародних санкцій”, — зазначається у заяві.

Дії РФ із проведення 8-10 вересня так званих “виборів” до місцевих окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих частинах територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також Автономної Республіки Крим та м. Севастополь грубо порушують суверенітет та територіальну цілісність України, українське законодавство та норми міжнародного права, зокрема Статут ООН, відзначили у МЗС.

“Псевдовибори Росії на тимчасово окупованих територіях є нікчемними. Вони не матимуть жодних правових наслідків та не призведуть до зміни статусу захоплених російською армією українських територій. Організовуючи фейкові вибори в українських областях та Криму, Кремль продовжує делегітимізацію російської правової системи”, — йдеться у заяві.

Раніше Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що ті, хто підтримує так звані “вибори” на на тимчасово окупованих територіях України в, в тому числі виступають так званими “міжнародними спостерігачами”, можуть потрапити під санкції та візові обмеження США.

Що відомо про намагання РФ провести "вибори" на окупованих територіях України

15 червня російські ЗМІ повідомили, що Центральна виборча комісія РФ призначила на 10 вересня "вибори" на ТОТ України. Йдеться про захоплені росіянами частини Херсонської та Запорізької областей, а також самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".

10 вересня у РФ відбудуться вибори різного рівня, включно з довиборами депутатів Держдуми, виборами голів низки регіонів і депутатів законодавчих органів державної влади у частині суб'єктів.

У серпні Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати незаконні вибори на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Європейський Союз вже засудив намір Росії провести у вересні псевдовибори на окупованих територіях України й назвав їх порушенням міжнародного права.