МЗС Румунії викликало повіреного РФ через уламки російських дронів

Міністр оборони Румунії Анхель Тілвар (другий зліва) відвідує райони в дельті Дунаю поблизу українського кордону, 6 вересня 2023 р., фото: Міністерство оборони Румунії через AP

Міністерство закордонних справ Румунії викликало тимчасового повіреного у справах Росії після виявлення на румунській території нових фрагментів безпілотника, подібного до тих, що використовували російські військові.

Про це повідомляє агентство Agerpres з посиланням на заяву МЗС Румунії.

"Державний секретар зі стратегічних питань Юліан Фота передав протест румунської сторони у зв’язку з порушенням повітряного простору Румунії після виявлення на (нашій) території, поблизу кордону з Україною, деяких фрагментів безпілотників, схожих на ті, які використовували російські війська в агресії проти України", — йдеться в заяві.

Водночас румунський чиновник засудив систематичні, невиправдані та жорстокі напади російських військ на українське населення та цивільну інфраструктуру, в тому числі на Дунаї, поблизу кордону з Румунією, які створюють ризики для безпеки румунських громадян.

Фота також закликав РФ припинити агресивні дії проти українського населення та інфраструктури, включно з тими, які хоч якось можуть загрожувати безпеці громадян Румунії в регіоні.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.

В той же день міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів у Румунії.

Згодом міністр оборони Румунії Ангел Тілвар підтвердив, що на території країни було знайдено уламки російського безпілотника.

9 вересня у Румунії у районі Плауру повіту Тулча були виявлені фрагменти ще одного безпілотника, схожого на ті, що використовуються російською армією.