У Бельгії вперше в історії зафіксували спеку у вересні

Жінка охолоджує ноги у фонтані, сидячи під парасолькою, Бельгія, 11 серпня 2022 р., фото: AP

Бельгія 8 вересня офіційно зареєструвала свою першу в історії вересневу спеку, коли температура у Брюсселі п'ятий день поспіль перевищувала 25°C.

Про це повідомив Королівський метеорологічний інститут Бельгії.

"Наразі ми переживаємо 48-му хвилю спеки з початку обліку в 1892 році і першу хвилю спеки, зафіксовану у вересні", — йдеться у повідомленні.

Інститут повідомив, що температура на станції моніторингу на півдні Брюсселя в понеділок, 4 вересня, досягла 26,1°C, а з вівторка піднялася вище 30°C. Температура повітря в п'ятницю в тіні становила 30,3°C.

Бельгія офіційно позначає спеку, якщо температура підіймається вище 25°C упродовж принаймні п’яти днів поспіль. Очікується, що спека в країні триватиме до понеділка, 11 вересня.

У Бельгії, країні, яка традиційно славиться своєю похмурою погодою, у червні, липні та серпні частішають тривалі періоди підвищення температури.

За даними моніторингу клімату Європейського Союзу, 2023 рік, імовірно, буде найспекотнішим в історії людства. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив, що глобальний "кліматичний зрив почався", заявивши, що для подолання кризи потрібно зробити набагато більше.

Що відомо про зміни клімату та глобальне потепління

За останні три десятиліття Європа потеплішала більш ніж вдвічі сильніше за інші частини світу: з 1991 до 2021 року температура на європейському континенті підвищувалася в середньому на 0,5 градуса Цельсія за десятиліття, тоді як середній глобальний показник становив лише 0,2 градуса Цельсія.

Липень 2023 року став найспекотнішим місяцем на Землі за всю історію спостережень, починаючи від 1880 року, повідомили вчені Інституту космічних досліджень імені Годдарда NASA.

У Києві влітку 2023 року також фіксують температурні рекорди. За даними Центральної геофізичної обсерваторії 27 серпня 2023, їх було одразу три — зокрема щодо середньодобової температури повітря.