У Києві зафіксували три температурні рекорди за одну добу

Рамка з розпилювачами води в столичному парку. Фото: УНІАН

У Києві у неділю, 27 серпня, зафіксували одразу три температурні рекорди. Зокрема, за всю історію спостережень, у столиці була найтеплішою ніч, а середньодобова температура перевищила кліматичну норму.

Про це у Telegram повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

"Ніч на неділю у столиці виявилась найтеплішою, адже температура не опустилася нижче +21,3°С. Попереднє рекордне значення 2022 року перевищено на 0,8°С. Максимальна температура повітря після полудня досягла +33,3°С і повторила попередній рекордний показник 1943 року", — йдеться у повідомленні.

Середньодобова температура повітря була найвищою за час проведення спостережень і склала +26,9°С. Це перевищило попередній рекордний показник 2022 року на 2,3°С, а кліматичну норму — на 8,0°С, зазначили в обсерваторії.

Що відомо про погодні рекорди у Києві

6 серпня у Києві температура повітря вночі не опустилася нижче +21,2°С і ця ніч була найтеплішою за всю історію спостережень.

7 липня у Києві випала рекордна кількість опадів за добу. Про це повідомили у Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського.

2 червня у Києві зафіксували рекорд максимальної швидкості вітру. Він перевищив попередній показник 2012 року.

У Києві березень 2023 року у рейтингу найтепліших посів 11 позицію. Протягом трьох днів синоптики зафіксували шість рекордних показників температури повітря.

2023 рік почався з температурних рекордів. 1 січня у Києві вперше за 143 роки спостережень середньодобова температура повітря склала +10,3°С.

За зиму у Києві зареєстрували 17 температурних рекордів: це більше, ніж за весь 2022 рік. Зокрема, середня температура повітря за зиму склала -0,4°С, що вище кліматичної норми на 2,1°С. Цей період увійшов у вісімку найтепліших зим у Києві з 1881 року. Зимові місяці у столиці були теплішими за норму.