В Ірані через спеку 2 і 3 серпня оголосили вихідними

Ілюстративне фото: Getty Images

В Ірані уряд через "безпрецедентну спеку" оголосив середу, 2 серпня, і четвер, 3 серпня, державними вихідними. Людей похилого віку, а також людей зі слабким здоров'ям просять залишатися вдома.

Про це повідомляє Reuters.

Речник уряду Алі Бахадорі-Джахромі, якого цитують державні ЗМІ, заявив, що середа і четвер будуть вихідними днями. Водночас міністерство охорони здоров'я повідомило, що лікарні будуть переведені в режим підвищеної готовності.

Очікується, що в середу температура в Тегерані буде 39 градусів за Цельсієм.

Багато міст на півдні Ірану вже постраждали від надзвичайної спеки, відзначає агенція. Державні ЗМІ повідомили, що цього тижня температура в південному місті Ахваз перевищила 51 градус за Цельсієм.

Останніми тижнями хвилі спеки охопили значну частину земної кулі. Вчені пов'язують їх зі зміною клімату, спричиненою людиною.

Раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що "ера глобального потепління завершилася, настала ера глобального кипіння". Він закликав світову спільноту до швидких та радикальних заходів у боротьбі з кліматичними змінами, щоб уникнути катастрофи.

В останні тижні періоди найсильнішої спеки спостерігалися особливо у регіоні Середземного моря, на півдні США та деяких регіонах Китаю. 40-градусна спека у Греції та Алжирі викликала сильні лісові пожежі. Експерти наголошують, що така спека була б неможлива без зміни клімату, спричиненого діяльністю людини.