Київ готується до зими: з міського бюджету спрямували понад 1 млрд грн на ремонти обладнання

У Києві комунальники ремонтують обладнання тепломереж. Фото: КМДА

Цього року з міського бюджету Києва спрямували понад 1 млрд грн на ремонти обладнання теплоджерел, що були пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів. А також — на придбання пересувних котелень, що, за потреби, забезпечуватимуть теплом заклади соціальної сфери, зокрема й лікарні.

Про це йдеться на Офіційному порталі Києва.

Зазначається, що комунальні служби працюють у посиленому режимі, адже до виконання планових ремонтних робіт додалися роботи з відновлення зруйнованої чи пошкодженої інфраструктури.

У Києві комунальники ремонтують обладнання тепломереж. Фото: КМДА

"Минулої зими внаслідок ворожих ударів було серйозно пошкоджено близько 63% обладнання, необхідного для стабільного проходження осінньо-зимового періоду", —зазначив міський голова Києва Віталій Кличко.

Зокрема, триває реконструкція теплової магістралі найбільшого діаметра – 720 мм, що постачає тепло для всього Подолу. За останніх 5 років на цій ділянці виявили понад 40 пошкоджень.

"Перший етап комплексної перекладки тут розпочали у 2020 році. Тоді виконали модернізацію магістральної теплотраси довжиною понад 1,5 км. Зараз триває другий етап. Уже зробили капремонт обладнання теплової камери, замінили зношену запірну арматуру та будівельні конструкції. Замість зношеної тепломагістралі прокладають попередньо ізольовані труби європейського зразка, які обладнані системою сигналізації про пошкодження", — розповів очільник Києва.

У Києві комунальники ремонтують обладнання тепломереж. Фото:КМДА

Роботи планують завершити до початку опалювального сезону. Завдяки модернізації тепломереж і теплотехнічного обладнання, покращиться якість теплопостачання для майже 400 житлових будинків, 3 лікувальних закладів, 51 навчального закладу та 423 відомств, запевняють столичні посадовці.

Теплопостачальні підприємства столиці завершують гідравлічні випробування на мережах та теплоджерелах. Уже усунули понад 2 тисяч пошкоджень трубопроводів. Зокрема, ліквідували 250 пошкоджень на трубопроводах великих діаметрів – пів метра і більше, відзвітували у КМДА.

Що відомо про підготовку до опалювального сезону у Києві

У Києві триває підготовка теплоджерел і теплогенеруючого обладнання до наступного опалювального сезону. На початку липня фахівці КП "Київтеплоенерго" почали ремонт двох водогрійних котлів одного з теплоджерел, що подає тепло у 2,3 тис. будинків столиці.

У столиці комунальники "Київтеплоенерго" ремонтують ділянки тепломереж, де було найбільше пошкоджень минулої зими. Зокрема, роботи провели на проспекті Миколи Бажана.

У Києві відремонтували магістральний трубопровід, який взимку постачає тепло для усього мікрорайону Теремки. Комунальники зазначають, що на цій ділянці за 38 років труби відпрацювали свій ресурс.

Також раніше столичні комунальники відзвітували про ремонт магістральної тепломережі, якою подають тепло і гарячу воду для всього Подолу.

У травні тепловики замінили понад 200 м старих труб зношеної магістральної тепломережі на Південній Борщагівці.