У Києві на проспекті Бажана ремонтують тепломережі

Бригади КП "Київтеплоенерго" замінюють ділянку тепломережі. Фото: КП "Київтеплоенерго"

У столиці комунальники "Київтеплоенерго" ремонтують ділянки тепломереж, де було найбільше пошкоджень минулої зими. Зокрема, роботи почали на проспекті Миколи Бажана. На ділянці майже 700 метрів старі труби замінять на нові з гідроізоляцією та утепленням.

Про це повідомляє комунальне підприємство на своєму сайті.

За даними ремонтників, тепломережа на проспекті Бажана прокладалась 40 років тому, тож вичерпала свій термін експлуатації. За останні кілька років там сталося, щонайменше, 5 аварій. На час ремонту комунальникам доводилося відключати від подачі тепла житлові будинки.

Заміна труб постачання опалення і гарячої води поблизу одного із теплових пунктів на проспекті Бажана в Києві. Фото: КП "Київтеплоенерго"

Бригади "Київтеплоенерго" нині замінюють труби опалення та гарячого водопостачання від теплового пункту до одного із житлових будинків. Ремонт ускладнюють вузькі дворові проїзди, тому роботи ведуть на окремих ділянках, щоб забезпечити проїзд транспорту, — зазначають у "Київтеплоенерго".

Модернізація труб дозволить поліпшити якість теплопостачання для мешканців майже 250 квартир багатоповерхівки.

Що відомо про підготовку КП "Київтеплоенерго" до зими

Минулого року уряд США передав Києву труби та трубопровідну арматуру вартістю 1,3 млн дол., щоб відновити пошкоджені внаслідок ракетних обстрілів РФ тепломережі і забезпечити централізоване опалення для 22 тисяч мешканців столиці.

Київ отримав від Польщі ізольовані труби та комплектуючі для аварійного ремонту теплової мережі. Це дозволить забезпечити надійну експлуатацію тепломережі на понад 30 років.

У березні 2023 року КП "Київтеплоенерго" отримало річний запас промислової солі від USAID. Її використають для хімічного очищення води, щоб захистити труби від осаду.

На початку травня комунальники почали реконструкцію зношеної магістральної тепломережі на Південній Борщагівці.

Протягом минулого опалювального сезону аварійні бригади "Київтеплоенерго" ліквідували майже 5000 пошкоджень на тепломережах столиці.