Зеленський зустрівся з прем'єром Хорватії. Про що говорили

. У Греції президент України Володимир Зеленський на полях саміту Україна – Балкани в Афінах зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем. Фото: ОПУ

У Греції президент України Володимир Зеленський на полях саміту Україна – Балкани в Афінах зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем.

Про це повідомляє пресслужба президента.

“Глава Української держави розповів про ситуацію на полі бою, наступальні кроки української армії та проблеми, з якими вона стикається. Він також поінформував співрозмовника про підготовку української енергосистеми й ППО до осінньо-зимового періоду”, — йдеться у повідомленні.

Також президент подякував Хорватії за підготовку нового оборонного пакету для України. Зеленський і Пленкович обговорили подальшу оборонну співпрацю двох держав.

Крім того, під час зустрічі йщлося про незаконне блокування Росією судноплавства в Чорному морі. А також про масовані ракетні удари РФ по портовій інфраструктурі України, які ставлять під загрозу світову продовольчу безпеку.

За словами Зеленського, Україна готова й надалі залишатися гарантом глобальної продовольчої безпеки й зацікавлена в пошуку нових шляхів постачання продовольства на світові ринки. Одним із них може стати Хорватія. При цьому хорватська сторона підтвердила готовність надавати порти на Дунаї та в Адріатичному морі для транспортування українського зерна.

Зеленський також окремо наголосив на важливості хорватського досвіду у сфері гуманітарного розмінування й подякував за допомогу Хорватії у розмінуванні українських територій. Йшлося також про важливість Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування, яка відбудеться в жовтні у Загребі.

“Володимир Зеленський окремо подякував Хорватії та хорватському народу за особливу турботу про вимушених переселенців з України”, — відзначили у пресслужбі.

Хорватія надала пакет допомоги

За підсумками зустрічі Пленкович заявив, що Хорватія надасть Україні новий пакет військової допомоги на суму 30 мільйонів євро. Його уряд уточнить це питання на засіданні 31 серпня.

Він також анонсував велику міжнародну конференцію з розмінування у жовтні, де Хорватія разом з іншими країнами ЄС та міжнародними організаціями розпочне процес допомоги Було обговорено й плани використовувати хорватські порти для експорту зерна.

"Звичайно, порт Рієка — головний. Це необхідно узгодити з країнами, які братимуть участь у транзиті до Хорватії", — пояснив прем'єр.

Зі слів Пленковича, кілька тисяч тонн зерна вже вивезено із хорватських портів. Більшість пішла до Італії, частина — на північ Африки, але з новими обставинами на Чорному морі ця тема знову стала актуальною.

Що цьому передувало

Влада Хорватії 31 липня виділила мільйон євро Всесвітній продовольчій програмі ООН (WPF), щоб допомогти Україні розмінувати сільськогосподарські землі.

Раніше стало відомо, що президент України зустрівся з президентом Сербії Александром Вучичем на полях саміту Україна – Балкани в Афінах у Греції, а також із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Також у пресслужбі глави держави повідомили, що президент України у понеділок, 21 серпня, в Афінах у межах саміту Україна – Балкани зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Болгарія Ніколаєм Денковим.

21 серпня президент України Володимир Зеленський прибув до Греції.

20 серпня президент України Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською прибули з офіційним візитом до Нідерландів.

В той же день Зеленський анонсував свій візит у Данію.

19 серпня під час візиту до Швеції Володимир та Олена Зеленські зустрілися з королем Швеції Карлом XVI Густавом та королевою Швеції Сільвією.