Хорватія надала Україні мільйон євро для розмінування сільськогосподарських земель

. Прапор Хорватії. Ілюстративне фото: Getty Images

Влада Хорватії 31 липня виділила 1 мільйон євро Всесвітній продовольчій програмі ООН (WPF), щоб допомогти Україні розмінувати сільськогосподарські землі.

Про це повідомляє пресслужба WPF.

Угоду щодо надання допомоги підписали міністр закордонних справ Хорватії Гордан Грлич Радман та директор WPF в Україні Метью Холлінгворт у присутності першої віцепрем'єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко.

"Ми високо цінуємо підтримку партнерів, які надають донорську та міжнародну технічну допомогу для проектів із розмінування в Україні, зокрема Хорватії, яка має значний досвід у розмінуванні", – сказала Юлія Свириденко.

Зазначається, що внесок у розмірі 1 мільйон євро є найбільшим за всю історію пожертвувань Хорватії Всесвітній продовольчій програмі.

"Кошти будуть спрямовані на підтримку спільного проекту, який очолюватимуть Всесвітня продовольча програма ООН та Продовольча й сільськогосподарська організація ООН разом зі Швейцарським фондом демінування", — йдеться у повідомленні.

Проект спрямований на обстеження українських сільськогосподарських угідь на наявність мін та інших вибухових об’єктів, їх розмінування та безпечне відновлення виробництва продуктів харчування у сільських громадах.

У WPF додали, що роботи із розмінування полів вже проводяться у Харківській області, а також повідомили про плани розширення програми на Миколаївську та Херсонську області.

18 липня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що в Україні обстежили понад третину сільськогосподарських земель, визначених для пріоритетного розмінування.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.