Археологи знайшли під Помпеями спальню рабів, відкриття показує побут стародавніх людей

. Знайдена кімната прислуги під Помпеями, фото: Ministero della Cultura/ Х (колишній Twitter)

Італійські археологи виявили кімнату з меблями, яку, ймовірно, використовували раби. Предмети побуту, знайдені у спальні, демонструють умови, у яких доводилося жити поневоленим людям у Помпеях.

Про це повідомило Міністерство культури Італії у неділю, 20 серпня.

Спальня була знайдена на римській віллі Чивіта-Джуліана за 600 метрів від стін стародавніх Помпеїв, зруйнованих виверженням вулкана Везувій майже 2000 років тому.

Зазначається, що у кімнаті знайшли два ліжка, лише одне з яких має матрац, та дві невеликі шафи й керамічний посуд та горщики. Археологи кажуть, що різні ліжка у кімнаті для прислуги можуть свідчити, що в них була своя ієрархія.

"Ці деталі ще раз підкреслюють умови нестабільності та поганої гігієни, в яких жили нижчі верстви суспільства в той час", — йдеться в заяві міністерства культури Італії.

За даними музею Помпеї, у двох кімнатах вдалося реконструювати значну частину старовинних меблів і знайти численні дрібні знахідки.

"У результаті ми отримуємо практично фотографічне уявлення про життя групи людей, які майже не фігурують у письмових джерелах, а якщо й трапляються, то майже виключно з точки зору еліти", — йдеться у повідомленні музею.

Реставрація та аналіз амфор та інших знахідок ще триває. Проте мікророзкопки гончарних посудин і археозоологічні аналізи вказують на те, що в кімнаті також жили дрібні гризуни. В амфорі, яка зберігалася під ліжком, були знайдені рештки двох лісових мишей.

Директор німецького музею Помпеї Габріель Цухтрігель написав на платформі соціальної мережі X (раніше Twitter), що відкриття було в певному сенсі "важливим і розкриває стародавнє життя краще, ніж будь-яка красива статуя".