Біля Єрусалима знайшли артефакти, які язичники використовували для "розмов з мертвими"

. Фото: @TheHistoryOfTh5/Twitter

Археологи виявили понад 120 олійних ламп, три людські черепи й леза сокир та списів в ущелинах печери Теомім поблизу Єрусалима. Вони вважають, що ці предмети язичники використовували для магічних ритуалів та "розмов із померлими". Про це йдеться у дослідженні в Harvard Theological Review, передає Live Science.

Відповідно до стилю артефактів, дослідники вважають, що ритуали проводили в печері між II й IV століттями нашої ери. А ці практики походять від язичників, які оселилися в регіоні по тому, як римляни вигнали євреїв після повстання, відомого як повстання Бар-Кохби, між 132 та 136 роками нашої ери.

Потім римляни знову заселили регіон людьми з інших частин своєї імперії, ймовірно, із Сирії, Анатолії та Єгипту.

"Нове язичницьке населення принесло із собою нові ідеї, звичаї й, очевидно, некромантію", — розповідає Боаза Зіссу, археолог з Університету Бар-Ілан в Ізраїлі.

Знахідки в печері. Фото: @TheHistoryOfTh5/Twitter

Знахідки в печері. Фото: @TheHistoryOfTh5/Twitter

НекромантіюНекромантія — вид магії, що вивчає методи й техніки впливу на світ померлих з метою отримання від духів інформації чи допомоги. В основі цієї практики лежить переконання в тому, що мертві мають особливу могутність і можуть протегувати живим. вважали злом і часто вона була заборонена в Римській імперії. Проте багато стародавніх міст розташовувалися поблизу таємних місць, де люди вірили, що можуть розмовляти з мертвими. Печера стала одним із таких місць.

"Там вони знайшли ідеальні умови, — каже Зіссу. — Вона трохи віддалена, але не дуже далеко від головної дороги; вона глибока, але не дуже; і в кінці має глибоку шахту, яку вони вважали зв'язком з підземним світом".

Археолог Кен Дарк із Королівського коледжу Лондона додає, що ця печера надає важливі докази, котрі свідчать як про різноманітність релігійних практик у римський період, так і про різкий контраст між релігійним використанням печер політеїстамиПолітеїзм — багатобожжя, віра в багатьох богів і богинь римського періоду та ранніми християнськими печерними церквами.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media