У Сербії шахтарі знайшли стародавній римський корабель

. Сербські шахтарі знайшли давній римський корабель. Фото: скрін відео Ройтерз

У Сербії у вугільному кар'єрі на шахті Дрмно шахтарі знайшли стародавній дерев'яний 13-метровий римський корабель. Це сталося в районі колишнього римського поселення, відомого як Вімінаціум. Це вже друга подібна знахідка в цій місцевості з 2020 року.

Про це повідомляє Reuters.

Наразі археологи намагаються зберегти остов корабля. Судно, ймовірно, було частиною річкового флоту високорозвиненого римського міста, населення якого становило приблизно 45 000 осіб. Воно мало іподром, укріплення, форум, палац, храми, амфітеатр, акведуки, лазні та майстерні.

За словами археолога Міоміра Корача, корабель може датуватися 3 або 4 століттям нашої ери, коли Вімінаціум був столицею римської провінції Мезія Суперіор і мав порт біля притоки річки Дунай.

"Ми можемо припустити, що це римський корабель, але ми не впевнені в його точному віці", — сказав він в інтерв'ю Reuters.

Археологи припускають, що два кораблі і три каное, виявлені до цього часу в цьому районі, або затонули, або були покинуті на березі річки.

Младен Йовічіч, який входить до команди дослідників, розповів журналістам, що перемістити 13-метровий корпус судна, не зламавши його, буде непросто.

"Наші друзі-інженери підготують спеціальну конструкцію, яку піднімуть краном, і далі піде весь процес поступової консервації", — сказав він.

Розкопки Вімінаціума тривають з 1882 року. За оцінками археологів, наразі вони дослідили лише 5% території, яка, за їхніми словами, становить 450 гектарів. Її особливість полягає у тому, що ці землі не поховані під іншим сучасним містом.

Серед знахідок у цьому районі — золоті плитки, нефритові скульптури, мозаїки і фрески, зброя та рештки трьох мамонтів.