За добу польсько-білоруський кордон намагались перетнути 124 мігранти

ЗМІ
Стіна на польсько-білоруському кордоні, Номики, Польща, листопад 2022 року, ілюстративне фото: AP

Польсько-білоруський кордон із території РБ за минулу добу намагалися незаконно перетнути 124 нелегальні мігранти з країн Африки та Азії.

Про це повідомляє Polskie Radio, посилаючись на прикордонну службу Польщі.

Зазначається, що серед них були громадяни Ефіопії, Сомалі та Індії.

На ділянці кордону, що охороняється у Біловєжі, 14 мігрантів перетнули прикордонні річки. Було затримано п'ять громадян Камеруну, які перетнули Лісову Правду, та суданця, який перетнув річку Пшевлоку. Решта вісім мігрантів повернулися до Білорусі.

Прикордонна служба Польщі також повідомила, що вчора на виїзд з України до Польщі було оформлено 34,2 тисячі людей, а з Польщі до України — 36,7 тисячі.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії, кордон з України до Польщі перетнули понад 14,7 мільйона людей, а у зворотному напрямку — 13,3 мільйона.

Що відомо про ситуацію на польсько-білоруському кордоні

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону тоді було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня 2021 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Тоді повідомили, що вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження мало загальну довжину 186 км та висоту 5,5 м.

У жовтні минулого року Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

1 травня речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська повідомляла, що країна завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю. За інформацією речниці, вже встановили 206 км електробар'єру, залишилося це зробити на ділянці 150 м, але заважають погодні умови.

12 серпня 2023 року польський кордон із території Білорусі намагалися перетнути 160 нелегальних мігрантів з країн Азії та Африки.