Дуда заявив, що Білорусь має припинити гібридні атаки на кордоні

Президент Польщі Анджей Дуда під час військового параду, 15 серпня 2023 року, Andrzej Duda/Facebook

Президент Польщі Анджей Дуда звернувся до Білорусі із закликом припинити гібридні атаки на польському кордоні.

Про це пише Polskie Radio.

Свою заяву він зробив у відповідь на нещодавнє висловлювання президента Білорусі Олександра Лукашенка, щодо покращення відносин між Білоруссю та Польщею.

"Йдеться про сотні мігрантів, яких білоруський режим упродовж багатьох місяців намагався переправити до Польщі. Це не є жодним секретом, оскільки ми маємо відеодокази того, що ми небезпідставно називаємо гібридною атакою. Тому що не хто інший, як представники білоруських служб, білоруські офіцери брали участь у витісненні мігрантів до лінії кордону", – наголосив політик.

Анджей Дуда додав, що кордон Польщі з Білоруссю є також кордоном Європейського Союзу. Тому, за його словами, Польща також несе відповідальність перед своїми європейськими союзниками.

11 серпня Олександр Лукашенко заявив, що нібито готовий покращувати білорусько-польські взаємини. Він сказав, що доручив прем'єр-міністру Білорусі зв’язатися з представниками Польщі для налагодження відносини. Хоча раніше неодноразово звинувачував Польщу у розв’язуванні конфлікту.

Що відомо про ситуацію на польсько-білоруському кордоні?

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону тоді було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня 2021 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Тоді повідомили, що вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження мало загальну довжину 186 км та висоту 5,5 м.

У жовтні минулого року Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

1 травня речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська повідомляла, що країна завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю. За інформацією речниці, вже встановили 206 км електробар'єру, залишилося це зробити на ділянці 150 м, але заважають погодні умови.

12 серпня 2023 року польський кордон із території Білорусі намагалися перетнути 160 нелегальних мігрантів з країн Азії та Африки.