Іран не хоче платити компенсацію Україні за збитий літак. У МЗС кажуть, що доведеться

Оновлено
undefined

В Ірані вважають, що компенсацію за збитий український літак у січні 2020 року мають платити європейські страхові компанії. Тим часом у Міністерстві закордонних справ України кажуть, що це все одно доведеться робити Ірану.

"Якщо якась компенсація має платитися, то це мають зробити компанії, які страхували літак", — заявив голова Центральної страхової організації Ірану Голамреза Сулеймані, передає іранська державна інформаційна агенція PressTV.

Він наголосив, що оскільки український борт був застрахований європейськими компаніями, то вони і мають платити. Водночас заява Сулеймані стосується тільки виплати за літак, а не компенсацій родинам загиблих. Європейські авіаційні страхові компанії поки не коментували можливість виплат за літак.

Тим часом заступник міністра закордонних справ Євген Єнін каже, що під час двосторонніх перемовин іранська сторона підтвердила свою готовність компенсувати збитки, зокрема й авіакомпанії МАУ.

"Дійсно літак МАУ було застраховано в одній з європейських страхових компаній, яка в свою чергу перестрахувала свої ризики в інших страховиків. Відповідно Ірану доведеться компенсувати збитки компанії МАУ якщо не безпосередньо, то в регресному порядку відповідним страховим компаніям, але все одно йтиметься про ті ж самі компенсації", – написав Єнін в Facebook.

За його словами, незалежно від страхування літака, Ірану доведеться компенсувати збитки.

Що відомо

  • На перемовинах з Україною 31 липня щодо збиття літака МАУ іранська делегація запевнила у готовності виплатити компенсації, проте їхню остаточну суму визначать за підсумками роботи слідчих, юристів та технічних експертів.
  • Раніше повідомлялося, що міністри закордонних справ України, Канади, Афганістану, Великої Британії і Швеції підписали Меморандум про взаєморозуміння у співробітництві на переговорах з Іраном щодо виплати компенсацій родичам загиблих у січневій авіакатастрофі літака Міжнародних авіаліній України.
  • 8 січня літак МАУ розбився незабаром після вильоту з Тегерана. Він прямував до Києва. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі загинули.
  • 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить українським Міжнародним авіалініям. Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР), бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
  • Згодом глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що іранець, який збив український літак рейсу МАУ, вже перебуває в тюрмі.
  • СБУ на виконання доручення Офісу генерального прокурора розпочала розслідування обставин авіакатастрофи.
  • Іран запропонував сім'ям українців, які загинули в результаті збиття літака МАУ по 80 тис. доларів компенсації. Україна вважає цю суму недостатньою.
  • Офіс генерального прокурора тричі намагався зв'язатися з правоохоронцями Ірану щодо розслідування справи про збиття українського пасажирського Boeing, але відповіді не отримав.
  • Українські фахівці повідомили президенту України Володимиру Зеленському, що в Ірані "технічно не готові до правильного, правдивого" розшифрування "чорних скриньок" збитого пасажирського літака компанії МАУ.
  • Іран направив для розшифровки у Францію "чорні скриньки" зі збитого поблизу Тегерана літака авіакомпанії МАУ.