В Ірані не готові до "правильного" розшифрування "скриньок" Boeing — президент

https://www.president.gov.ua/

Українські фахівці повідомили президенту України Володимиру Зеленському, що в Ірані "технічно не готові до правильного, правдивого" розшифрування "чорних скриньок" збитого пасажирського літака компанії МАУ. Про це Зеленський розповів в коментарі "ТСН".

"Відверто кажучи, ми цього дуже боїмося, тому що можуть запросити наших фахівців (в Іран — ред.) до їхньої лабораторії, але вже тоді нам наші спеціалісти сказали, що технічно вони не готові до правильного, правдивого розшифрування. Я боюсь, що іранці можуть залучити наших фахівців, мовляв, давайте тут на місці розшифруємо, а потім скажуть: "Навіщо вам тепер "чорні скриньки"?" Ні, ми хочемо взяти ці скриньки і про це ми говорили з представником іранської сторони, і він сказав: якщо ми не зможемо їх розшифрувати, ми їх вам віддамо. Я сказав: мені ваш президент теж давав слово, що ми будемо допущені до будь-яких предметів, до будь-яких доказів і зможемо взяти "чорні скриньки". Тому я думаю, якщо наші фахівці летітимуть туди, вони повинні мати мандат, що у разі неповного розшифрування там на місці, вони можуть забрати "чорні скриньки". Для нас це дуже важливо", — сказав Зеленський.

За його словами, Іран уже розуміє, що українська сторона має більше доказів того, що лайнер був збитий, ніж було від початку.

Як відомо: