Офіс генпрокурора не може зв'язатися з іранськими правоохоронцями — Рябошапка

Офіс генерального прокурора тричі намагався зв'язатися з правоохоронцями Ірану щодо розслідування справи про збиття українського пасажирського Боїнга, але відповіді не отримав.

"Я особисто тричі звернувся до генпрокурора Ірану із запитами про надання міжнародної правової допомоги. Зокрема, ми просили надати, окрім тих доказів, які необхідні слідству і докази на підставі яких затримано осіб в Ірані", — повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Він відзначив, що наразі не вдалося встановити прямої комунікації або отримати інформацію щодо затриманих у цій справі, яких зараз утримують в Ірані.

За словами Рябошапки, Іран також не відповів щодо видачі українці чорних скриньок. Над тим, щоб їх забрати, зараз працює Міністерство закордонних справ.

Що відомо:

  • Представники країн, чиї громадяни загинули під час авіакатастрофи у Тегерані, вимагали, щоб Іран дотримувався міжнародного права і негайно передав на розшифровку "чорні скриньки" збитого українського літака.
  • У відповідь Іран сказав, що "продовжать співпрацювати з іншими країнами у розслідуванні причин катастрофи українського літака".
  • Раніше українські фахівці повідомили президенту України Володимиру Зеленському, що в Ірані "технічно не готові до правильного, правдивого" розшифрування "чорних скриньок" збитого пасажирського літака компанії МАУ.
  • 8 січня літак Boeing-737 розбився незабаром після зльоту з Тегерана. Він летів до Києва. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі загинули.
  • 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить "Міжнародним авіалініям України". Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР), бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
  • Згодом глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що іранець, який збив український літак рейсу МАУ, вже перебуває в тюрмі.
  • СБУ на виконання доручення Офісу генерального прокурора розпочала розслідування обставин авіакатастрофи. Кримінальне провадження відкрито за трьома статтями: ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту), ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.
  • Іран досі не передав Україні "чорні скриньки" збитого літака.
  • За інформацією Зеленського, Іран запропонував сім'ям вбитих українців по 80 тисяч доларів.