Клименко розповів, скільки поліцейських перейшли на бік противника

. Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Фото: УНІАН

На початку повномасштабної війни в Україні звільнили близько 3,5 тисяч поліцейських зі 130 тисяч особового складу. З них майже 250 перейшли на бік росіян.

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Очільник МВС пояснив, що серед звільнених були поліцейські, які залишились на тимчасово окупованих територіях, несанкціоновано покинули територію України або ж перейшли на бік противника.

"Ми зважали на те, що частина з цих людей виїхала у перший день (після початку війни — ред.) чи в перші два-три дні за кордон або на західну Україну несанкціоновано. Ми таких людей звільнили. Вони входять у ці 3,5 тисячі. Частина людей мала родичів тяжкохворих на цій території. Вони відмовилися виходити з цих територій. Частина з них написали рапорти на звільнення і були у той же ж день звільнені. І одиниці, які залишилися і співпрацювали з РФ", — сказав Клименко і додав що для 130 тисяч особового складу поліції – це мало.

На запитання, скільки наразі колишніх поліцейських співпрацює з противником, голова МВС відповів, що "приблизно це 250 людей" і зауважив, що всі вони встановлені поіменно.

За його словами, ці люди не обіймали керівних посад і перейшли на бік росіян, щоб отримати підвищення.

"Це нижчий рівень наших поліцейських, які захотіли стати трошки вище. Як правило, це люди, які не досягли в житті на той час жодних кар’єрних або професійних висот", — сказав Ігор Клименко.