Після закінчення війни "Гвардію наступу" розформують — Клименко

. Фото: УНІАН

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заперечив звинувачення у тому, що МВС хоче перетворити "Гвардію наступу" на "власну армію" та заявив, що її розформують після закінчення війни.

Про це очільник МВС України розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Відповідаючи на питання, чи не бачить він ризиків того, що "Гвардія наступу" може перетворитися на власну армію під крилом МВС України, Ігор Клименко сказав:

"Ні. Ці підрозділи будуть розформовані (після закінчення війни – ред.). Ці військовослужбовці, поліцейські та прикордонники будуть виконувати свої функції, відповідно до функціонала тієї чи іншої військової частини, чи підрозділу поліції".

Він додав, що припущення про формування відомством власної армії, яка в майбутньому може бути використана у політичній боротьбі "не має ніякого підґрунтя".

"Побоювання деяких політиків, що ми формуємо якусь свою армію, не має під собою ніякого підґрунтя. Ці люди (йдеться про"Гвардію наступу" — ред.) йдуть на війну, вони гинуть на війні. Про яку ми армію на вулиці говоримо? Ми говоримо про серйозну війну. І ми дуже рано почали говорити про політику", — зауважив Клименко.

Він підкреслив, що ніхто не планує використовувати ці підрозділи в політичних цілях.

"І це не виправдання, а факт. Я хотів би ще раз зазначити, що деякі наші політики забігають трошки наперед, що стосується ведення війни й можливості політичної жорсткої роботи на території нашої країни. І через це деякі люди забувають, що у нас йде війна. МВС на сьогодні не бере участі в будь-яких політичних течіях, політичних "розбірках" і так далі. Це, я вважаю, аморально на сьогодні. Це стосується всіх: і міністрів, і політиків, які намагаються на цьому заробити зараз якісь очки", – сказав Ігор Клименко.

На запитання скільки наразі людей служить у "Гвардії наступу" Клименко сказав, що "це закрита інформація на сьогодні". І додав, що йдеться про "кілька десятків тисяч осіб".

6 квітня заступник директора департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України Микола Уршалович повідомляв, що понад 20 тисяч добровольців виявили бажання долучитись до штурмових бригад "Гвардії наступу".

Що відомо про "Гвардію наступу"

На початку лютого Міністерство внутрішніх справ України оголосило про формування добровольчих батальйонів "Гвардії наступу". Ці підрозділи націлені, зокрема, на звільнення окупованих Росією територій.

Добровольці, які подають анкети на вступ до "Гвардії наступу" мають самі обрати бригаду, у якій хочуть служити. Таких бригад вісім, їх створюють на базі частин, що вже мають бойовий досвід. До складу цих формувань входять військові, які брали участь в бойових діях, зокрема, у деокупації Київщини, Харківщини, Херсонщини.

За словами міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, формувати "Гвардію наступу" МВС вирішило, зокрема, через велику протяжність лінії фронту та після обговорення із Верховним Головнокомандувачем.

"У нас (у МВС — ред.) є зведені загони, які на війні ще з 2014 року. Хтось із них у свій час звільнився зі служби, хтось проходив службу далі у підрозділах прикордонної служби, нацгвардії або поліції. Після того, як ми на добровільних засадах запропонували створити один чи два підрозділи, зʼявилось багато охочих у всіх службах".

Бригади та напрямки

Ядро підрозділу будь-якої бригади буде складатися із діючих військовослужбовців та поліцейських, говорить Клименко.

Від Національної гвардії України набирають добровольців у шість підрозділів:

  • Бригада "Азов";
  • 1-ша президентська бригада оперативного призначення "Буревій". Особовий склад цього підрозділу з 24 лютого обороняє Київ та воює на сході країни;
  • 3-тя бригада оперативного призначення "Спартан". Разом з підрозділами ЗСУ вони продовжують боронити Харків та область, частину Луганської та Донецької областей;
  • 4-та бригада оперативного призначення "Рубіж". У складі бригади є військові, які прийняли бій з російськими десантниками в Гостомелі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну;
  • 14-та бригада оперативного призначення "Червона калина". Вона братиме участь у наступальних операціях на Сході;
  • 15 бригада оперативного призначення "Кар-Даг". Братиме участь у звільненні Півдня — півострова Крим та Херсонщини.

Також від Державної прикордонної служби формують 15-ий мобільний прикордонний загін Держприкордонслужби України "Сталевий кордон", а від Нацполіції об'єднану штурмову бригаду "Лють".