Німеччина закликала обʼєднатися для повернення українських депортованих дітей додому

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Фото: AP

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на засіданні Ради Безпеки ООН липня закликала країни ООН об'єднати зусилля для повернення викрадених Росією дітей їхнім батькам в Україну.

Вона зазначила, зараз захист депортованих дітей — це один із перших заходів та закликала обʼєднатися для повернення українських депортованих дітей додому.

"Я закликаю усіх вас долучитися до роботи міжнародних організацій, українського уряду для спільного розслідування цієї ситуації і повернення дітей додому. Не зважаючи на всі відмінності між нами — це питання має бути поза сумнівами. Депортовані діти мають повертатися до батьків, мають повертатися додому, в Україну. Це має відбуватися зараз", — сказала Бербок.

Під час виступу в Радбезі вона також звернулася напряму до представників Росії, які були присутні на засіданні: "Ви можете дурити себе, але не можна обдурити світ. Світ уже 500 днів за цим стежить".

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомляла, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.