РФ хоче стерти українську історію, використовуючи дітей, як інструмент війни

. Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі під час засідання Ради Безпеки ООН, 24 лютого 2023 рік. Фото: AP

Росія хоче стерти українську ідентичність, культуру, історію, використовуючи дітей, як інструмент війни. Про це під час засідання Радбезу ООН 17 липня сказав міністр закордонних справ Сполученого Королівства Джеймс Клеверлі.

"Мільйони людей були депортовані у Росію. Це — жахливі, варварські злочини і таким чином Росія хоче стерти українську ідентичність, культуру, історію, використовуючи дітей, як інструмент війни. Але світ дивиться за тим, що відбувається і Росія буде притягнута до відповідальності", — сказав Клеверлі.

Далі у своєму зверненні він прокоментував вихід РФ із "зернової ініціативи". Клеверлі сказав, що Україна — основна жертва росіян, але російське вторгнення також впливає на вразливе населення по всьому світу, зокрема, в африканських країнах, в Азії та Латинській Америці.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомляла, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

В Офісі генпрокурора повідомили, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.