Угорщина закликала сісти Україну та РФ за стіл переговорів

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на зустрічі голів МЗС країн Євросоюзу у Брюсселі, 23 січня 2023 року. Фото: AP

Угорщина не хоче бачити руйнування у сусідній Україні та вкотре закликала сісти за стіл переговорів з РФ. Про під час засідання Радбезу ООН 17 липня заявив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто.

Він сказав, що угорський народ "вже платить високу ціну за цю війну", хоча не несе за неї відповідальності. Петр Сіярто заявив, що угорці є одні із постраждалих у цій війні.

"Ми вважаємо, що умови для переговорів і дипломатичного рішення з кожним днем лише погіршуються і що довше ця війна триватиме, що більше зброї буде у сусідній з нами країні, то більше людей будуть помирати, то більше будуть руйнування поряд з нами", — сказав Петер Сіярто.

Він додав, щоб світове співтовариство посприяло миру поруч, а не збільшенню кількості озброєння, яке постачається в Україну.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції ЄС і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна не схвалює плани Єврокомісії надати Україні більше грошей і не бажає вносити додаткові гроші для фінансування збільшених витрат ЄС на обслуговування боргу за позикою.