Данія передала Україні 6 безпілотників для виявлення мін — Резніков

. Парламент Данії, фото: Getty Images

Міністерство оборони Данії в межах передало пакету допомоги передало Україні шість безпілотників для сканування мін.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

"Ці безпілотники використовують для нетехнічного обстеження територій, зокрема водойм, щодо наявності вибухонебезпечних предметів. Це новітній інноваційний підхід до обстеження територій", — написав Резніков у Twitter.

Раніше, 30 червня, уряд Данії оголосив про виділення пакета військової допомоги для потреб Сил оборони України на суму 1,3 мільярда данських крон (близько 190 мільйонів доларів США).

2 травня стало відомо, що парламент Данії ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги на суму 1,7 мільярда данських крон (понад 250 млн доларів). 29 травня прем'єр-міністерка країни Метте Фредеріксен заявила, що уряд Данії збирається збільшити фінансування військової допомоги Україні у 2023-2024 роках на суму у більш як 2,5 мільярда доларів США.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.