Данія виділяє Україні найбільший пакет допомоги для підтримки контрнаступу

. Данія, ілюстративне фото: Getty Images

Парламент Данії ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги вартістю 1,7 млрд данських крон (понад 250 млн доларів).

Про це повідомляє Міноборони Данії.

"Жорстоке вторгнення Росії в Україну вимагає від Данії продовження підтримки, і тому уряд за підтримки парламенту склав ще один пакет військових пожертвувань для України. Пакет є найбільшим наразі від Данії та призначений для підтримки майбутнього українського наступу", — йдеться у повідомленні.

Глава Міноборони зазначив, що матеріали в пакеті пожертв є важливими, щоб прокласти шлях українським танкам і бронетехніці на передовій

"Ми знаємо, що росіяни закріпилися на окупованих територіях України окопами, мінними полями та іншими перешкодами, які мають зупинити український наступ. Матеріали в пакеті пожертв є важливими, щоб прокласти шлях українським танкам і бронетехніці на передовій", — сказав міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

Згідно з ухваленим рішенням, Данія передасть Україні машини для розмінування, боєприпаси, польові мости та кошти на протиповітряну оборону.

"Данія допомагає створити найкращі можливі умови для того, щоб Україна успішно завершила майбутній наступ, а в довгостроковій перспективі — успішну українську оборону", — сказав Поульсен.

За словами міністра закордонних справ Ларса Льокке Расмуссена, загальна підтримка України з боку Данії сягнула 11 мільярдів данських крон.

Як Данія допомагає Україні

Данія від початку повномасштабного вторгнення Росії підтримує Україну та надає їй не лише гуманітарну, але й військову допомогу. Зокрема країна віддала всі свої самохідні гаубиці CAESAR, її уряд сподівається передати перші одиниці танків Leopard 1 протягом весни 2023 року, а також чекає на рішення партнерів щодо винищувачів.

Крім цього, прем’єр-міністерка Королівства Данія Метте Фредеріксен після візиту в Україну та зустрічі з президентом Зеленським в Одесі повідомила, що країна долучилася до "зернової угоди" у рамках Grain From Ukraine.

15 березня уряд Данії оголосив про створення фонду в 7 мільярдів крон ($1,01 мільярда) для військової, цивільної та бізнес-допомоги Україні.

Читайте також

Данія не виключає, що може передати Україні винищувачі — міністр оборони країни

Данія планує передати Україні танки Leopard 1A5

Данія виділила Україні новий пакет військової допомоги. Що він включатиме