Ще $2,59 млрд: Данія збільшить видатки на військову допомогу Україні

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен. Фото: Getty Images

Уряд Данії збирається збільшити фінансування військової допомоги Україні у 2023-2024 роках на суму у більш як 2,5 мільярда доларів США.

Про це 29 травня в інтерв’ю Danmarks Radio заявила прем'єр-міністерка країни Метте Фредеріксен.

"Війна в Україні перебуває в дуже критичному моменті із серйозною ситуацією на полі бою, і тому Україна потребує всієї можливої підтримки", — зазначила Фредеріксен.

Данія, населення якої становить менш як 6 мільйонів людей, у березні заснувала фонд у розмірі 7 мільярдів данських крон (близько 1 мільярда доларів США) для надання військової, цивільної та ділової допомоги Україні у 2023 році. Станом на травень цей фонд спорожнів на 70%, відтак уряд виділить ще 7,5 мільярда крон (близько 1,08 млрд доларів США) цього року, що в сумі складає 14,5 мільярда данських крон (близько 2,08 млрд доларів США). Наступного року уряд надасть фонд ще 10,4 мільярда крон (1,5 млрд доларів США), пише видання.

"Саме зараз українцям потрібна наша зброя та наша підтримка, тому вона актуальна. Але немає жодних вказівок на те, що наступний рік буде роком миру, тому ми вже виділяємо понад десять мільярдів (данських крон — ред.) у 2024 року", — пояснила прем'єрка Данії.

Нове фінансування виділяється на військову допомогу, підкреслює Danmarks Radio.

"Українці щодня використовують багато зброї та боєприпасів, як легких, так і важких, але витрати на поле бою, на жаль, дуже і дуже високі, оскільки рівень агресії з російської сторони теж високий, тому й грошей потрібно більше. Українці не можуть перемогти без масової підтримки всіх союзників, тому ми вирішили вкладати більше грошей у Фонд України вже зараз", — наголосила Фредеріксен.

Президент Володимир Зеленський подякував уряду Данії за це рішення.

"Цей великий внесок ще більше зміцнить бойовий потенціал Збройних сил України у короткостроковій та середньостроковій перспективі. Наша сила в єдності!", — написав він у Twitter.

Як Данія допомагає Україні

Данія від початку повномасштабного вторгнення Росії підтримує Україну та надає їй не лише гуманітарну, але й військову допомогу. Зокрема країна віддала всі свої самохідні гаубиці CAESAR, її уряд сподівається передати перші одиниці танків Leopard 1 протягом весни 2023 року, а також чекає на рішення партнерів щодо винищувачів.

Крім цього, прем’єр-міністерка Королівства Данія Метте Фредеріксен після візиту в Україну та зустрічі з президентом Зеленським в Одесі повідомила, що країна долучилася до "зернової угоди" у рамках Grain From Ukraine.

15 березня уряд Данії оголосив про створення фонду в 7 мільярдів крон ($1,01 мільярда) для військової, цивільної та бізнес-допомоги Україні.

На початку травня стало відомо, що парламент Данії ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги вартістю 1,7 млрд данських крон (понад 250 млн доларів).

27 травня Данія запустила соціальну програму данського інвестиційного фонду для України на загальну суму в 1 млрд данських крон, що становить приблизно 133 мільйони доларів.