Швеція прискорить постачання зброї в Україну

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон під час зустрічі міністрів оборони ЄС у будівлі Європейської ради в Брюсселі у вівторок, 23 травня 2023 року. AP

Швеція "спростить і прискорить" постачання оборонних матеріалів в Україну. Міністр оборони Пол Йонсон підписав угоду про захист безпеки з Україною на саміті НАТО у Вільнюсі.

Про це повідомляє пресслужба уряду Швеції.

"Угода дає можливість Швеції та Україні обмінюватися конфіденційною інформацією, яка стосується, наприклад, випробувальних польотів JAS Gripen або військової техніки", — додали в ньому.

У повідомленні йдеться, що Управління оборонних матеріалів Швеції також укладає угоду з Україною, яка дозволить Києву купувати оборонні матеріали безпосередньо в промисловості з коротшими термінами доставки.

"Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки їй потрібно, щоб виграти війну, відновити свою свободу та відбудувати свою країну", – додав Йонсон.

12 липня під час саміту НАТО у Вільнюсі, лідери G7 погодили спільну декларацію на підтримку України. У заяві зазначається, що кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція долучаться до країн "Групи семи" (G7) в питанні гарантій безпеки для України.