ISW: головний удар у ході українського наступу може бути ще попереду

. Українські військові під Бахмутом, 15 травня 2023 рік. Фото: AP/Libkos

Американський інститут вивчення війни (ISW) у черговому зведенні повідомляє, що низький темп просування української армії в процесі наступу може пояснюватися тим, що нинішні атаки — це лише підготовка до головного удару.

"У цілому нижчий, ніж очікувалося, темп українських контрнаступальних операцій не показовий у відношенні загального наступального потенціалу України, і українська армія, попри невдачі спочатку, ймовірно, успішно створює умови для майбутнього основного удару", — йдеться у повідомленні.

Експерти згадують слова заступниці міністра оборони Ганни Маляр про те, що успіх наступу зараз не варто вимірювати в кілометрах і звільнених населених пунктах.

"Це важливе зауваження — що нинішні дії України можуть мати інші цілі, ніж просто територіальні. Українська армія, можливо, проводить кілька наступальних операцій для того, щоб поступово виснажити сили Росії та створити умови для майбутнього головного удару", — переказують аналітики ISW думку, яка вже неодноразово висловлена багатьма експертами з України, Росії та третіх країн.

Ключові висновки ISW:

  • ЗСУ 21 червня вели контрнаступальні операції як мінімум на трьох ділянках фронту.
  • Президент України Володимир Зеленський визнав, що поступ українських військ повільніший, ніж очікувалося, ймовірно, через ефективну оборону Росії.
  • "Укроборонпром" оголосив, що Україна побудувала та успішно випробувала безпілотник з радіусом дії 1000 км, що свідчить про намір та здатність України атакувати російську військову інфраструктуру.
  • Українські війська продовжили контрнаступальні дії у районі Кремінної.
  • Російські та українські сили продовжували обмежені наземні атаки в районі Бахмута та на лінії Авдіївка-Донецьк.
  • Російське військове командування формує новий Азовський військово-морський округ у складі Чорноморського флоту Росії.
  • Державна Дума Росії ухвалила у третьому читанні закон, що підвищує вікові обмеження для російських контрактників та офіцерів.