На Півдні є наш рух уперед — Зеленський

. Президент Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Сили оборони ведуть жорсткі бої на різних напрямках фронту з армією РФ, на Півдні є просування українських військ уперед.

Про це у вечірньому зверненні сказав президент Володимир Зеленський.

"Фронт. Жорсткі бої. Південь – знищуємо ворога. Донеччина – знищуємо ворога. Купʼянський напрямок – хоч би що там планували російські терористи, знищимо ворога. На Півдні є наш рух уперед. Дякую, воїни! На Сході – тримаємо оборону. І особливо вдячний, хлопці, за кожен збитий російський вертоліт. Кожне таке збиття – важливе", — сказав він.

Президент згадав про спеціальну Конференція щодо відновлення України, яка стартувала у Лондоні.

Зеленський подякував Британії, за новий пакет фінансової підтримки, США за пакет допомоги інфраструктурі та енергетиці, Євросоюзу за фінансовий інструмент для відбудови України обсягом 50 мільярдів євро.

"Сенс цієї Конференції в Лондоні не просто в тому, щоб згенерувати зусилля держав – наших партнерів, а в тому, щоб нашу трансформацію підтримав і міжнародний бізнес. Кожен аспект українського відновлення й подальшого розвитку нашої держави буде представлений саме тим діячам світового бізнесу, чия увага безпосередньо потрібна нам: нашим індустріям, містам, громадам, країні загалом. Завдання України в тому, щоб моральне лідерство нашого народу трансформувати в економічне лідерство нашої країни. Всі передумови для цього є", — сказав він.

Президент також згадав, що посли ЄС погодили 11 пакет санкції проти Росії. Частина його норм підготовлена за пропозиціями Міжнародної санкційної групи, що працює під головуванням Майкла Макфола та Андрія Єрмака.

"Цей пакет додатково обмежить прибутки Росії, що вона їх досі отримувала у Європі, а також перекриє частину шляхів обходу раніше запроваджених санкцій. Це зараз одне з пріоритетних завдань. Наші партнери поінформовані про те, наскільки критично перекрити всі шляхи обходу санкцій. Держава-терорист досі має доступ до різних продуктів і компонентів, технологічних і фінансових схем, які створені тими у світі, хто все ж цінує свободу та міжнародне право", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що Росія має бути в повній ізоляції, поки головні експортні продукти Росії – це зло та смерть.

Зеленський також прийняв вірчі грамоти від послів Норвегії, Швейцарії, Азербайджану, Пакистану, Ісландії. Він зазначив, що загалом у нашій державі працюють вже понад 60 посольств і представництв держав і понад 20 представництв міжнародних організацій.

"Працювати в Україні, працювати з Україною – це вірити в Україну і в українців. Світ із нами попри все, що намагається робити держава-зло проти нас. 483-й день повномасштабної війни. Саме на нашій державі сфокусовані глобальні надії. І наші люди виправдають ці надії", — сказав президент.