Судитимуть окупаційного "мера" Сєвєродонецька та чотирьох колаборантів з Луганщини

Колаборанти з Луганщини. Фото: Луганська обласна прокуратура

Прокурори направили до суду обвинувальні акти щодо п’ятьох жителів Луганщини, зокрема, так званого виконавчого обов'язки голови та "начальник відділу молоді та спорту" Сєвєродонецька. Їх звинувачують у колабораціонізмі (за частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України).

Про це повідомили у пресслужбі Луганської обласної прокуратури.

Слідчі встановили, що на початку липня торік мешканець міста Брянка обійняв посаду так званого виконуючого обов'язки голови адміністрації Сєвєродонецька, але почав співпрацювати з окупантами ще з 2014 року. До повномасштабного російського вторгнення чоловік був "головою адміністрації Брянки". За цим фактом правоохоронці направили до суду обвинувальний акт (за частиною 1 статті 109, частиною 2 статті 110, частиною 1 статті 258-3 Кримінального кодексу України).

"Обвинувачений легалізує російську окупаційну владу на території міста, видаючи фейкові накази та розпорядження. Крім того, фігурант часто виступає перед камерами пропагандистських медіа «Город 24 Online», «ZOV ЛНР» та «ФАН». Псевдомер дякує за надану гуманітарну допомогу від російської політичної партії «Єдина Росія», розповідає про нібито налагоджене «мирне життя» у місті та про сприяння у відкритті «відділу з питань міграції» для пришвидшеної паспортизації городян", — повідомили у прокуратурі.

Також правоохоронці завершили спеціальне досудове розслідування стосовно сєвєродончанина, який з початку серпня минулого року очолив фейковий відділ молоді та спорту Сєвєродонецька.

Ще судитимуть трьох обвинувачених — колишню голову Тимонівської сільради, експрацівника районного відділення пенсійного фонду та в минулому посадовицю зі Сватівщини, які, за інформацією пресслужби, отримали керівні посади в окупаційних адміністраціях, очоливши так звані відділи забезпечення життєдіяльності Тимонового, Дем’янівки та остання стала "начальником управління праці та соціального захисту населення".

Їм загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та з можливою конфіскацією майна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram