Правоохоронці оголосили підозру двом "освітянкам", які очолили школи в "ЛНР"

У Боровій після звільнення від окупантів вилучили російські підручники, жовтень 2022. Фото: прокуратура Харківщини

На Луганщині викрили двох освітянок, які почали працювати на окупаційну владу РФ, очолили школи та почали запроваджувати для українських дітей російські стандарти у навчанні. Про це повідомили в Луганській обласній прокуратурі.

За даними слідства, колишня заступниця директора однієї з шкіл Щастинського району залишилась на окупованій території та у травні 2022 року обійняла посаду "директора" навчально-виховного комплексу "Гречишкінська школа".

"Під час шкільних заходів жінка використовувала символіку Росії, вихваляла дії окупантів, схиляла місцевих жителів до співпраці з окупаційною владою РФ", — йдеться у повідомленні.

Також, за даними слідчих, на бік окупаційної влади перейшла директор однієї з філій ліцею на Старобільщині. У листопаді 2022 року вона очолила "освітню установу "ЛНР" "Біловодська середня школа № 1".

Вона здійснювала російську пропаганду у навчальному закладі, популяризувала "героїзм" збройних сил РФ, а також організувала навчальний процес за програмами та стандартами освіти Росії.

Обом інкриміновано колабораційну діяльність (ч. 3 ст. 111-1 КК України). За це їм загрожує покарання у виді позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram