Дітей з окупованої Луганщини примусово вивозять у РФ на лікування

Окупований РФ Луганськ, 22 вересня 2022 року. Графіті на будинку в окупованому Луганську, 27 вересня 2022 року. Фото: АР

У дітей в окупованих населених пунктах Луганської області нібито виявили якесь захворювання, під цим приводом їх примусово вивозять на так зване лікування до Росії, повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

Крім того, за його даними, діти від 14 років обов'язково повинні мати дітей російський паспорт, який оформлюють за пришвидшеною схемою.

"Якщо дитині немає чотирнадцяти років, то батьків примушують подати заяву про її визнання «громадянином РФ», погрожуючи позбавити батьківських прав у випадку відмови", — зазначив Лисогор.

Що відомо про дітей та освіту на окупованій Луганщині

Лікарі на окупованій Луганщині мають завершити медичний огляд дітей до кінця травня. Станом на середину травня лікарі оглянули близько 130 тисяч юнаків та дівчат.

На окупованій території Луганської області пришвидшили темпи медичних обстежень дітей. 11 бригад медиків з РФ нібито оглянули 125 тисяч юних жителів так званої ЛНР. Певну кількість дітей відправлять на "оздоровлення" до віддалених регіонів Росії.

За неофіційною інформацією адміністрації Москви, у лікарнях міста перебувають начебто на лікуванні 300 дітей з окупованих територій Луганщини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram