Стефанчук візьме участь у саміті керівників парламентів країн-членів НАТО

Голова Верховної ради України Руслан Стефанчук. Фото: УНІАН

Спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук 1-2 червня відвідає з робочим візитом Литву, де візьме участь у саміті керівників парламентів держав-членів Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної ради.

"Мета візиту – залучення парламентів країн-членів НАТО та Парламентської асамблеї організації до підтримки членства України в Альянсі напередодні Вільнюського саміту НАТО, що відбудеться 11-12 липня цього року", – йдеться в повідомленні.

Програмою візиту також передбачено проведення низки двосторонніх зустрічей із керівництвом Литви, зокрема з президентом Гітанасом Науседою, прем’єр-міністеркою Інґрідою Шимоніте та спікеркою Сейму Вікторією Чміліте-Нільсен.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.