Ілюстративне фото: УНІАН

Україна отримала від США грант на 1,25 млрд доларів. Кошти надійшли через цільовий фонд донорів Світового банку і будуть спрямовані на зарплати та соціальну допомогу.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Зазначається, що грантові кошти надані як частина четвертого додаткового фінансування в рамках проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Метою проєкту є часткова компенсація видатків держбюджету, не пов’язаних зі сферою безпеки і оборони.

Як зазначили у Мінфіні, кошти будуть спрямовані на виплату державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, оплату праці працівників освітньої сфери, на оплату праці надавачів медичних послуг за програмою медичних гарантій та інше.

"Грантова підтримка від Сполучених Штатів у рамках проєкту Світового банку PEACE in Ukraine є важливою частиною забезпечення гуманітарних та соціальних видатків під час повномасштабної війни”, — зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

В 2023 році Україна отримала вже 6 млрд доларів США грантових коштів прямої бюджетної підтримки від США.

Раніше заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук заявив, що Україна у цьому році очікує отримати 42 мільярди доларів фінансової допомоги, включно з 4,6 мільярдами доларів від Міжнародного валютного фонду.

5 квітня, стало відомо, що Україна отримає від США грант на $2,5 млрд із Цільового фонду Світового банку.

12 квітня стало відомо, що Світовий банк надасть Україні додаткові 200 мільйонів доларів на відновлення енергетики. Кошти зокрема підуть на відбудову електромережі та систем теплопостачання українських міст.