Росія вийшла з Договору про звичайні збройні сили в Європі. Путін підписав закон

Президент Росії Володимир Путін у державній резиденції Ново-Огарьово під Москвою, Росія, 10 квітня 2023 рік. Фото: АР

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про денонсацію Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).

Документ опубліковано на порталі правової інформації.

Договір був підписаний у Парижі 19 листопада 1990 року країнами НАТО та державами, що входили до Організації Варшавського договору і набув чинності 9 листопада 1992 року. Документ встановлював обмеження щодо п'яти категорій звичайних збройних сил країн учасниць: бойові танки, бойові броньовані машини, артилерія, бойові літаки та бойові вертольоти.

Путін 10 травня 2023 розпорядився денонсувати договір. 16 травня за денонсацію проголосувала Держдума, а 24 травня закон схвалила Рада Федерації.

Раніше стало відомо про вихід Росії з договору про стратегічні наступальні озброєння.

Що відомо про договір СНО

Договір СНО-3 або New Start, був підписаний терміном на 10 років у Празі навесні 2010 року. Набув чинності 5 лютого 2011 року. Договір передбачає, що кожна зі сторін скорочує свої запаси ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, і до 700 одиниць для розгорнутих носіїв – міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників.

У лютому 2021 року США продовжили дію Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь із Росією.

У зверненні до Федеральних зборів Росії 21 лютого 2023 року Путін оголосив, що Росія припиняє свою участь у ДСНО, але не виходить із договору.

22 лютого 2023 року Держдума РФ і Рада Федерації Росії ухвалили закон, який припиняє участь Росії в Договорі (ДСНО). 28 лютого Путін підписав цей закон.