"Україну відірвали від Росії" — Путін вперше з квітня 2021 року виступив з посланням Федеральним зборам

Президент РФ Володимир Путін 21 лютого 2023 року виступив перед Федеральними зборами РФ. Фото: скрін трансляції

Президент РФ Володимир Путін у вівторок, 21 лютого, виступив із посланням Федеральним зборам — уперше з квітня 2021 року.

Путін, зокрема, звинуватив Захід у тому, що "Україну відірвали від Росії".

"У грудні 2021 року Росія надіслала Заходу проєкти договорів про гарантії безпеки, але отримала відмову. Тоді стало зрозуміло, що відмашку на реалізацію агресивних планів дано, і до лютого 2022 року стало зрозуміло, що все готово до каральної акції в Донбасі", — заявив Путін у посланні Федеральним зборам РФ.

Президент РФ також заявив, що Росія, за його словами, "не воює з народом України".

"Ми не воюємо з народом України, він став заручником київського режиму і західних господарів, які окупували цю країну. Що більш далекобійні системи надходитимуть в Україну, то далі ми відсуватимемо загрозу від наших кордонів. Захід прагне перевести конфлікт в Україні у фазу глобального протистояння, ми це так розуміємо і будемо відповідним чином реагувати", — заявив Путін.

За словами Путіна, рівень оснащення ядерних сил стримування зараз становить понад 91% і додав, що Росія призупиняє участь в Договорі про стратегічні наступальні озброєння. На думку Путіна, у США "триває розробка нових типів ядерних боєприпасів".

Договір про стратегічні наступальні озброєння — єдина угода, що залишилася, яка регулює два найбільших у світі ядерних арсенали Вашингтона і Москви. Договір накладає обмеження на кількість розгорнутих ядерних озброєнь міжконтинентальної дальності, які можуть мати як США, так і Росія. Востаннє він продовжувався на п'ять років на початку 2021 року.

Путін також звернувся з “особливими словами” до жителів так званих “ДНР” і “ЛНР”, а також окупованих територій Запорізької та Херсонської областей та згадав сфальсифіковані “псевдореферендуми” на тимчасово окупованих територіях. Він заявив про початок “нарощування масштабної програми соціально-економічного відновлення і розвитку” на цих територіях, що зазнали спроби анексії з боку РФ. У своїй промові Путін назвав їх “новими суб'єктами Федерації”.

Послання Федеральним зборам це щорічний формат, проте цього разу йому передувала довга пауза, відзначає "Дождь". Минулого разу Путін виступав у квітні 2021 року. У 2022 році послання так і не було оголошено. За даними ЗМІ, які посилалися на джерела в Держдумі, підготовка до нього тривала ще восени, але в грудні прессекретар президента Дмитро Пєсков остаточно підтвердив, що того року виступу не буде. Неофіційно скасування послання 2022 року пов'язували з війною в Україні та з невдачами Росії на фронті.

Читайте також

США виділили Україні 460 млн доларів, Резніков прогнозує контрнаступ в наступні місяці. 363 день війни. Онлайн