Держдума і Радфед РФ ухвалили закон про призупинення участі в ДСНО

Рада Федерації РФ. Фото: council.gov.ru

Держдума РФ і Рада Федерації Росії у середу, 22 лютого, ухвалили закон, який припиняє участь Росії в Договорі про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО, СНО-3). Рішення депутати обох палат парламенту ухвалили одноголосно, повідомляє ТАСС.

Законопроєкт до парламенту вніс російський президент Володимир Путін 21 лютого.

У законі зазначається, що рішення про поновлення Росією дії Договору між РФ і США щодо заходів щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь ухвалюється президентом РФ.

У зверненні до Федеральних зборів Росії 21 лютого Путін оголосив, що Росія припиняє свою участь у ДСНО, але не виходить із договору.

"Нам стратегічної поразки хочуть завдати і лізуть на наші ядерні об'єкти. У зв'язку з цим змушений заявити сьогодні про те, що Росія припиняє свою участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння", — сказав Путін.

Договір СНО-3 або New Start, був підписаний терміном на 10 років у Празі навесні 2010 року. Набув чинності 5 лютого 2011 року. Договір передбачає, що кожна зі сторін скорочує свої запаси ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, і до 700 одиниць для розгорнутих носіїв – міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників.

У лютому 2021 року США продовжили дію Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь із Росією.

Читайте також

Росія відклала переговори щодо ядерної зброї зі Сполученими Штатами

Держдеп США звинувачує РФ у порушенні договору про ядерну зброю