Аграрії Київщини отримають майже 70 млн гривень на розвиток садів та теплиць

Теплиці для рослин Фото: Уніан (ілюстративне)

Аграрії Київщини — на другому місці за кількістю отриманих грантів та перші серед інших регіонів за загальною площею заявників у межах державної програми зі створення та розвитку садів і теплиць. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на начальницю управління агропромислового розвитку Ліну Щуревич.

За її словами, на сьогодні 15 підприємств області скористалися програмою з підтримки на закладання садів, для них виділять близько 58 млн грн. На теплиці — два підприємства мають отримати 9 млн грн.

Вона поінформувала, що загальна площа заявників під закладання садів складає 241,29 га. Відповідно до поданих заявок, сади закладаються здебільшого з плодово-ягідних, овочевих культур. Також висаджується фундук, волоський горіх, лохина, чорниця, малина, обліпиха, суниця садова, порічка та смородина.

"Наразі вже повністю виплачені гранти чотирьом підприємствам, десяти — частково з державного фонду. За попередніми даними, буде створено 48 постійних робочих місць і близько 750 сезонних працівників буде найнято для збору врожаю",— каже Щуревич.

Також у КОВА нагадують, що на Київщині діє обласна програма з підтримки фермерів "Дієвий аграрій — успішна громада". Це — часткова компенсація громадянам для придбання великої рогатої худоби. Відповідно до неї 70% вартості буде компенсуватися з обласного бюджету.

Також надаватимуть дотаціїДоплата з державного бюджету для збалансування бюджетів нижчих рівнів. Різновид субсидії. за утримання корів молочного та молочно-м’ясного напрямку на територіях, де велися активні бойові дії. На це передбачено 3 млн грн,— підсумувала Щуревич.

Що відомо про реалізацію урядової програми "єРобота" на Київщині

Грантові програми "єРобота" — це допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

Станом на початок квітня в рамках проєкту "єРобота" на фінансування грантових програм зі створення та розвитку садів і теплиць на Київщині передбачено 61,096 млн грн. У КОВА зауважили, що лідером серед закладених культур є фундук та волоський горіх (157,8 га). У теплицях переважають плодово-ягідні та овочеві культури.

У березні цього року стартувала 4-та хвиля прийому запитів на участь у програмі "єРобота". Претенденти на отримання коштів від держави можуть подати свої бізнес-плани через портал "Дія". Кінцевий термін проєкту — 19 листопада 2023 року.

У лютому стало відомо, що Київщина посіла 2 місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "єРобота". 227 бізнесменів області отримали "зелене світло" щодо фінансування для реалізації власних бізнес-проєктів.

У межах урядової програми "єРобота" на Київщині планували створити понад 600 нових робочих місць.

У грудні 2022 року уряд виділив 400 мільйонів гривень у межах програми "єРобота" для надання грантів підприємцям.