На Київщині виділили під розвиток садів та тепличного господарства близько 62 млн гривень

Теплиці для рослин Фото: Уніан (ілюстративне)

В рамках проєкту "єРобота" на фінансування грантових програм зі створення та розвитку садів і теплиць на Київщині передбачено 61,096 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на Управління агропромислового розвитку.

Зазначається, що під закладення садів у Київській області передбачено 54,096 млн грн, під будівництво теплиць — 7 млн грн. Вцілому загальна заявлена площа складає 234,1 га. Із них по садах — 232,5 га, по теплицях — 1,6 га.

У КОВА зауважили, що лідером серед закладених культур є фундук та волоський горіх (157,8 га). У теплиці переважають плодово-ягідні та овочеві культури. Крім того, заплановані на висадку такі рослини:

  • лохина та чорниця — 33,3 га
  • малина — 15,9 га
  • обліпиха — 15 га
  • суниця садова — 8,6 га
  • порічка і смородина — по 1 га.

"Грантова програма з компенсації створення садів дозволяє залучити від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар. Площа території саду має бути від 1 до 25 га. Основна умова для отримання гранту — створення нових робочих місць. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з проєктом",— нагадують в адміністрації.

Що відомо про реалізацію урядової програми "єРобота" на Київщині

У березні цього року стартувала 4-та хвиля прийому запитів на участь у програмі "єРобота". Претенденти на отримання коштів від держави можуть подати свої бізнес-плани через портал "Дія". Кінцевий термін проєкту — 19 листопада 2023 року.

У лютому стало відомо, що Київщина посіла 2 місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "єРобота". 227 бізнесменів області отримали "зелене світло" щодо фінансування для реалізації власних бізнес-проєктів.

У межах урядової програми "єРобота" на Київщині планували створити понад 600 нових робочих місць.

Грантові програми "єРобота" — це допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

У грудні 2022 року уряд виділив 400 мільйонів гривень у межах програми "єРобота" для надання грантів підприємцям.

Читайте також

Наскільки популярна "єРобота". В асоціації підприємців розповіли про грантову програму уряду

"єРобота". Як бізнес може отримати три гранти від держави