єРобота: на Київщині створять понад 600 нових робочих місць

Ілюстративне фото: Unsplash

У Київській області створять 621 нове робоче місце в межах урядової програми єРобота. Про це повідомили в Київському обласному центрі зайнятості.

Ця програма була спрямована на отримання мікрогрантів для створення або розвитку власного бізнесу. За весь термін дії проєкту підприємці Київщини подали 1661 заявку, з яких затвердили 227.

Серед переможців — 121 підприємець та 34 юридичні особи, які будуть розширювати бізнес та відкривати нові лінії виробництва. Також 72 людини хочуть започаткувати власну справу. Максимальна кількість нових робочих місць на один проєкт становить 15 осіб.

Загальна сума грантових коштів, що надійдуть отримувачам, перевищує 51 млн грн. Середній розмір мікрогранту становить 232,5 тис. грн.

"За кошти гранту буде придбано обладнання для здійснення господарської діяльності, закуплена сировина та матеріали, а також забезпечена оренда приміщень", — зазначено в повідомленні.

За видами економічної діяльності найбільше позитивних рішень прийнято в таких сферах:

  • 32% — для реалізації бізнес-ідей в оптовій чи роздрібній торгівлі та для ремонту автотранспортних засобів;
  • понад 19% — у переробній промисловості;
  • 23% — для тимчасового розміщення та організації харчування.

Решта — для реалізації в сільському господарстві, сфері охорони здоров’я, адміністративного й допоміжного господарства та надання послуг.

Що таке єРобота

Грантові програми єРобота — це допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

У грудні 2022 року уряд виділив 400 мільйонів гривень у межах програми єРобота для надання грантів підприємцям.

Читайте також

У Мінцифри розповіли, скільки українців створили свій бізнес з початку війни

Металурги, айтівці, нафтовики: Forbes назвав 20 найбагатших українців