Предстоятель ПЦУ освятив ікони, які на бронеплитах написав уродженець Тернопільщини

Фото: Православна церква України

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній освятив ікони, які на бронеплитах написав уродженець Тернопільщини Андрій Охоцький.

Чин освячення ікон митрополит Епіфаній звершив у кафедральному Свято-Михайлівському соборі в Києві.

"Після відправи Предстоятель ПЦУ подякував усім, хто докладає зусиль, аби надихати інших допомагати Україні в цей непростий час", – повідомляють на сайті ПЦУ.

Ікони на бронеплитах. Фото: Православна церква України

Андрій Охоцький розповів Суспільному, що освячено 12 ікон.

"Вони об’єднані в цикл "Духовна звитяга" й створені в рамках проєкту "АртАрмор". Ікони написані на бронеплитах від бронежилетів, які були пошкоджені на війні, але стримали кулі окупантів і зберегли життя українським захисникам".

За словами художника, над цим циклом ікон він працював майже місяць.

"Це командна робота учасників цього проєкту. Ми разом підбирали плити, обирали зображення, робили ескізи. Зараз формується група художників, аби створити 27 іконографічних робіт з кожної області України, де зокрема будуть ікони з Києва та області, Криму та Севастополя. Плануємо відтворити найбільш шановані іконографічні образи в кожній області".

На сайті ПЦУ повідомляють, що ікони на бронеплитах будуть презентовані представникам країн-партнерів, як подяка за допомогу Україні у протидії російській агресії.

Предстоятель ПЦУ освячує ікони на бронеплитах. Фото: Православна церква України

Нагадаємо, раніше Андрій Охоцький створив ікони на бронеплитах для президентів Польщі та Литви.

Читайте також