Українські військові таємно пройшли навчання у Швеції — ЗМІ

. Шведський військовий під час навчань НАТО, 11 червня 2022 року, ілюстративне фото: Getty Images

Українська бригада у складі трьох-п'яти тисяч військовослужбовців таємно тренувалася у Швеції у межах підготовки до майбутнього контрнаступу.

Про це повідомило видання The Times, а згодом підтвердив шведський мовник SVT із посиланням на джерела, близькі до питання.

Зазначається, що українські бійці зокрема на танках Leopard 2 і бойових машинах CV-90, а також освоїли користування артилерійськими системами Archer.

За даними The Times, цього місяця військові повернулася в Україну, щоб "бути готовими до бою". При цьому у виданні відзначили, що дана бригада тепер може стати "одним з найпотужніших підрозділів Збройних сил України".

Офіційно Збройні сили Швеції не підтвердили і не спростували інформацію про навчання українських військових.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".