Понад 150 підприємців Київщини отримали мікрогранти на розвиток бізнесу

Фото: Суспільне (ілюстративне)

На Київщині 160 жителів регіону одержать фінансування для реалізації своїх бізнес-проєктів. Усього в області станом на 17 травня заявки подали 628 людей. Про це повідомили в пресслужбі Київської обласної військової адміністрації із посиланням на Департамент економіки.

Зазначається, що виділення коштів здійснюється в межах реалізації державної програми "єРобота". Середній розмір гранту складає 241 тис. грн.

"Загальна сума грантових коштів, які надійдуть отримувачам пристоличного регіону, — понад 37 млн гривень. Здебільшого підприємці планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть грантоотримувачі Київщини, є:

  • оптова і роздрібна торгівля та
  • ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 29,4%
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 23%
  • переробна промисловість — 9,8%
  • надання інших видів послуг — 6,3%
  • сільське, лісове, рибне господарство складає 6,1% від загальної кількості.

У КОВА зауважили, що отримувачі грантів мають забезпечити створення 352 робочих місць. Також претенденти на отримання мікрогрантів можуть проконсультуватися щодо порядку формування та подання документів, розроблення і доопрацювання бізнес-планів у Київській обласній службі зайнятості.

В адміністрацї нагадують, що наразі триває 8 хвиля прийому запитів на участь у програмі. Кінцевий термін проєкту — 19 листопада 2023 року. Громадяни, які отримали відмову у фінансуванні в минулих періодах, мають можливість подати заявку повторно.

Що відомо про реалізацію урядової програми "єРобота" на Київщині

Грантові програми "єРобота" — це допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

В рамках проєкту "єРобота" на фінансування грантових програм зі створення та розвитку садів і теплиць на Київщині передбачено 61,096 млн грн. У КОВА зауважили, що лідером серед закладених культур є фундук та волоський горіх (157,8 га). У теплицях переважають плодово-ягідні та овочеві культури.

У березні цього року стартувала 4-та хвиля прийому запитів на участь у програмі "єРобота". Претенденти на отримання коштів від держави можуть подати свої бізнес-плани через портал "Дія". Кінцевий термін проєкту — 19 листопада 2023 року.

У лютому стало відомо, що Київщина посіла 2 місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "єРобота". 227 бізнесменів області отримали "зелене світло" щодо фінансування для реалізації власних бізнес-проєктів.

У межах урядової програми "єРобота" на Київщині планували створити понад 600 нових робочих місць.

У грудні 2022 року уряд виділив 400 мільйонів гривень у межах програми "єРобота" для надання грантів підприємцям.