Грузія дозволить прямі рейси авіакомпаніям РФ, які не перебувають під санкціями — Мінекономіки країни

Російський літак у Шереметьєво. Фото: Leonid Faerberg/SOPA Images/LightRocket via Getty Images.

Грузія дозволить прямі рейси російським авіакомпаніям, які не перебувають під санкціями. Про це заявила заступниця міністра економіки Грузії Маріам Кврівішвілі, передає Грузия-Online.

"Ми хотіли б чітко зафіксувати свою позицію: у Грузії не працює жодна авіакомпанія або повітряне судно, проти яких запроваджено санкції. Що стосується авіаліній і суден, на які не накладено санкції, то вони отримають можливість здійснювати пряме повітряне сполучення в напрямку Грузії", — сказала Кврівішвілі.

За словами посадовиці, авіакомпанії та повітряні судна Росії, на які не накладені санкції, отримають можливість здійснювати пряме повітряне сполучення у напрямку Грузії і працювати так само, як це відбувається в Ізраїлі, Туреччині, Азербайджані, Вірменії та ОАЕ.

Водночас, повідомила Кврівішвілі, на цьому етапі Грузія жодного дозволу не видавала, оскільки жодна авіакомпанія ще не подавала заявку.

Раніше президент РФ Володимир Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку Росії й заявила, що вимагає проведення засідання Ради безпеки з цього приводу. Вона зауважила, що скасування Росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

Ввечері 10 травня у Тбілісі біля будівлі Міністерства закордонних справ Грузії розпочалась акція протесту проти поновлення прямого авіасполучення з Росією.

З 8 липня 2019 року Путін своїм указом заборонив літати в Грузію російським авіакомпаніям. Туроператорам і агентам рекомендували не продавати путівки в цю країну. Тоді ж набуло чинності рішення Мінтрансу РФ про припинення польотів грузинських авіакомпаній до Росії.