Президентка Грузії вимагає скликання Радбезу через скасування візового режиму з боку РФ

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Фото: Офіційний вебсайт президента Грузії

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вимагає проведення засідання Ради безпеки та розгляду питання щодо запровадження тримісячних віз для громадян Росії.

Про це пише Грузія Online посилаючись на заяву президентки Грузії, яку вона зробила на брифінгу.

"Настав час Раді безпеки зібратися публічно, і обговорити, навпаки, запровадження 3-місячних віз, яке нам необхідне, навіть з урахуванням внутрішніх викликів, потрібен більший контроль з боку держави за росіянами, які в'їжджають до країни й залишаються в ній. Також необхідно вжити якихось заходів, щоб усе це потрапило до нормальних, цивілізованих рамок. Ми є толерантною країною, приймаємо всіх, це було видно за останній рік, але є речі, які не можуть відбуватися в країні", — заявила Зурабішвілі.

За її словами, скасування Росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

"Суспільство чудово розуміє, що коли РФ робить такі кроки, вона робить це виходячи зі своїх інтересів. Шкода, що наш уряд ще не зрозумів і не подумав про історію та всі приклади, що РФ ніколи не реагує на поступки уряду поступками, а відповідає тим, що ускладнює ситуацію, це її постійний метод поведінки, і уряд має про це подумати," — Президентканаголосила президентка Грузії.

До цього Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку Росії. Раніше стало відомо, що президент РФ Володимир Путін своїм указом скасував візовий режим для громадян Грузії.

“Чергова російська провокація! Відновлення прямого авіасполучення та скасування візового режиму з Грузією неприпустимі, поки Росія продовжує агресію проти України та окуповує нашу територію!” — написала Зурабішвілі у Твіттер.

Раніше Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Указ президента РФ Володимира Путіна щодо скасування візового режиму з Грузією. Фото: з сайту publication.pravo.gov.ru

Указ президента РФ Володимира Путіна щодо скасування візового режиму з Грузією. Фото: з сайту publication.pravo.gov.ru

На тлі указу президента РФ Володимира Путіна у Тбілісі розпочалась акція протесту біля будівлі Міністерства закордонних справ. Напередодні голова опозиційної партії "Єдиний національний рух" Леван Хабеїшвілі закликав людей виходити до будівлі МЗС Грузії на знак протесту.

З 8 липня 2019 року Путін своїм указом заборонив літати в Грузію російським авіакомпаніям. Туроператорам і агентам рекомендували не продавати путівки в цю країну. Тоді ж набуло чинності рішення Мінтрансу РФ про припинення польотів грузинських авіакомпаній до Росії.