У Грузії люди протестують проти поновлення авіасполучення з РФ

ЗМІ
Акція протесту у Тбілісі біля будівлі МЗС, 10 травня 2023 рік. Фото: Telegram/Ехо Кавказу

У Тбілісі біля будівлі Міністерства закордонних справ Грузії відбувається акція протесту проти поновлення прямого авіасполучення з Росією.

Про це повідомляє "Ехо Кавказу".

Напередодні голова опозиційної партії "Єдиний національний рух" Леван Хабеїшвілі закликав людей виходити до будівлі МЗС Грузії на знак протесту.

"Путін фактично оголосив Грузію губернією РФ. Він подякував "Російській мрії", Бідзіну Іванішвілі за допомогу та оголосив відповідне рішення — скасував візовий режим і відновив польоти. Це вершина цинізму, коли паралельно з цим щодня утискують грузинський народ, триває окупація, а на території Грузії стоїть знаходиться армія", — цитує політика Грузія Online.

Раніше президент РФ Володимир Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку Росії й заявила, що вимагає проведення засідання Ради безпеки з цього приводу. Вона зауважила, що скасування Росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

З 8 липня 2019 року Путін своїм указом заборонив літати в Грузію російським авіакомпаніям. Туроператорам і агентам рекомендували не продавати путівки в цю країну. Тоді ж набуло чинності рішення Мінтрансу РФ про припинення польотів грузинських авіакомпаній до Росії.

З 7 по 10 березня у Грузії тривали масові протести через підтримку парламентом законопроекту про "іноагентів", ініційованого грузинською партією "Сила народу". Протести припинились після того, як парламент Грузії у другому читанні відхилив документ.