Комісія МКІП передала Лаврі 16 корпусів після користування УПЦ МП

Доповнено
Києво-Печерська лавра. Фото: УНІАН

Комісія Міністерства культури України передала 16 корпусів Києво-Печерської Лаври у користування національного заповідника. В УПЦ МП заявляють, що інформація не відповідає дійсності, бо її представники актів приймання-передачі майна не підписували.

Зокрема, як повідомляє пресслужба Міністерства культури, 1 та 2 травня 2023 року спеціальна комісія передала заповіднику "Києво-Печерська лавра" 16 корпусів, якими користувалися представники УПЦ МП. Це пам’ятки як Національного, так і місцевого значення. Йдеться про:

  • Келії Гостинного двору (корпус № 55), Будинок господарський (корпус № 60);
  • Лікарня гостинного двору з церквою Богородиці Всіх скорботних радість (корпус № 68);
  • Келії гостинного двору (корпус № 69);
  • Келії Гостинного двору (корпус № 58);
  • Келії Гостинного двору (корпус № 71);
  • Сторожка Гостинного двору (корпус № 71-а).

А також корпуси: №№ 72, 72-а, 74-а, 77, 77-а, 77-б, 111, 113, 251 (комплекс споруд Галереї від Ближніх до Дальніх печер, підпірна стіна Дебоскета, Ротонда підпірної стіни Дебоскета, лікарня з церквою, Водонапірна вежа).

Корпуси "Києво-Печерської лаври", які Мінкульт передав у користування національного заповідника. Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Як зазначили у МКІП, при огляді та прийманні в користування Заповідником приміщень корпусів проводилась фото та відео фіксація. Приміщення перебувають у задовільному стані.

Тим часом, в УПЦ МП спростовують повідомлення про передачу 16 корпусів Лаври у користування Національного заповідника. Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП, представники Монастиря забезпечили доступ комісії Мінкульту до приміщень, але у діяльності Комісії участі не брали, будь-які Акти прийому-передачі майна не підписували.

В УПЦ МП наголошують, що не визнають одностороннього розірвання Заповідником Договору від 2013 року про користування релігійною громадою культовими будівлями Києво-Печерської Лаври. "Поки не ухвалено жодного (судового — ред.) рішення по справі, Монастир продовжує користуватися приміщеннями та здійснювати богослужіння", — зазначили в Інформаційно-просвітницькому відділі УПЦ МП.

Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

Читайте також

Мінкульт у Лаврі: комісія опублікувала нові кадри життя УПЦ МП в заповіднику

Комісія МКІП обстежила 11 з 79 корпусів Києво-Печерської Лаври