На представників УПЦ МП подали заяву до поліції через недопуск комісії Мінкульту в Лавру

Голова комісії Мінкульту Мар'яна Томин на території Києво-Печерської лаври. Київ. 30 березня 2023 р. Фото: Олександр Ткаченко / Telegram

Сьогодні, 30 березня, комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП, не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів ревізії. У цьому зв'язку підготували заяву до поліції та вирішили продовжити роботу у п'ятницю, 31 березня.

Про це йдеться в акті про недопущення до огляду будівлі, який надала Суспільному голова комісії Мар'яна Томин.

"При спробі оглянути технічний стан корпусу №111 — лікарні із церквою святого Агапіта, будівля була зачинена Представники Монастиря від Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, які входять до складу Комісії, не змогли пояснити, у кого знаходяться ключі від будівлі", — йдеться в акті.

Акт комісії Мінкульту щодо перешкоджання їхній роботі на території Лаври. Акт, наданий Суспільному головою комісії Мар'яни Томин

Також зазначається, що близько 100 людей перешкоджали членам комісії потрапити всередину будівлі.

Акт комісії Мінкульту щодо перешкоджання їхній роботі на території Лаври. Акт, наданий Суспільному головою комісії Мар'яни Томин

Комісія вирішила завтра, 31 березня, ще раз спробувати оглянути будівлю 111 корпусу Лаври. А представникам заповіднику "Києво-Печерська лавра" доручила підготувати заяву до Національної поліції про перешкоджання діяльності комісії та допуску до державного майна.

Заповідник вже подав відповідну заяву щодо порушення кримінальної справи проти представників УПЦ МП до Печерського управління Нацполіції та просить усунити перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

Сьогодні, 30 березня, до Києво-Печерської лаври прибула комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП. Утім вхід до одного з корпусів був заблокований вірянами, які зранку прийшли на богослужіння до Лаври, а саме приміщення зачинене. Членкиня комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар'яна Томин: звертатимуться до правоохоронців, якщо їхній роботі надалі перешкоджатимуть.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень. Представники УПЦ МП подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.

Читайте також

"Це удар по ідеології "русского міра" — чи покидають УПЦ (МП) Києво-Печерську Лавру