Нищення майна Лаври: в УПЦ МП відкидають звинувачення

Ексклюзивно
Митрополит Павло Лебідь у суді 1 квітня 2023 року. Митрополит Павло Лебідь у суді 1 квітня 2023 року. Фото: Суспільне

Спеціальна комісія, яка працює на території Нацзаповідника "Києво-Печерської лаври" показала кадри недбальства користування майна представниками УПЦ МП. У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкидає звинувачення.

"Це все зробив музей, він нам це передав. Самі подивіться, що ми їм показали. Те, що показує музей, це їхні справи і те, що вони не давали ремонтувати, вони не дають ремонтувати й сьогодні. Пам'ятку архітектури виламують ломами двері", — сказав експомісник Лаври.

Виконувач обовʼязків директора заповідника "Києво-Печерська лавра" в Києві Максим Остапенко передав відео Мінкульту України, де зображені наслідки перебування представників УПЦ МП у Лаврі.

На відео можна побачити кімнату охорони, де висять наручники на дверях та понівечені стародавні двері 18 століття, які використовувалися як мішень для кидання ножів, розповів Остапенко

Також показали Галерею ближніх печер заповідника, яка була закрита від сторонніх осіб. В ній знаходились працівники ДСО та поліція, що здійснювала контроль над безперешкодним проведенням слідчих дій та роботі спецкомісії Мінкульту.

Що відомо про роботу комісії у київській Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП. Проте ні 30, ні 31 березня не потрапила на територію.

30 березня і 31 березня комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП, не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів ревізії. Заповідник вже подав відповідну заяву щодо порушення кримінальної справи проти представників УПЦ МП до Печерського управління Нацполіції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

На початку квітня комісія все ж таки розпочала свою роботу.

Читайте також

Поліція затримала чотирьох учасників штовханини в Лаврі