Комісія МКІП обстежила 11 з 79 корпусів Києво-Печерської Лаври

Києво-Печерська лавра. Фото: УНІАН

Комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" вже обстежила 11 із 79 об’єктів. 1 травня мають перевірити ще 10 корпусів.

Про це голова комісії Мар’яна Томин розповіла в ефірі телемарафону.

Впродовж останнього тижня комісія перевірила "в повноцінному режимі із меншим психологічним навантаженням" п’ять об'єктів. Мова про 43 корпус (келії місцевого значення), 48 корпус Теплий храм та 56 корпус (пам'ятки національного значення). Також ще дві пам'ятки місцевого значення (54 і 57 корпуси) знаходяться у "дуже хорошому стані".

"Це ті споруди, де проживають представники монастиря у вільний від здійснення релігійних обрядів час. Проте ви бачили, в якому стані 112 корпус, який нам вдалося обстежити за непростих умов", — каже Томин.

З понеділка, 1 травня, комісія планує працювати максимально інтенсивно, враховуючи рішення Господарського суду, який заборонив перешкоджати їхній роботі.

Що відомо про роботу Комісії МКІП у Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

Читайте також

Мінкульт у Лаврі: комісія опублікувала нові кадри життя УПЦ МП в заповіднику

Поліція перевіряє всі речі, які вивозять представники УПЦ МП з Лаври — Ткаченко