Україна співпрацює з Федеральним бюро розслідувань США та американськими компаніями над збором доказів воєнних злочинів росіян.
Про це повідомляє Reuters.
Українська влада збирає цифрову інформацію з полів битв і українських міст, зруйнованих війною після того, як Росія вторглася в країну в лютому минулого року, сказав Алекс Кобзанець, спеціальний агент ФБР, який раніше працював аташе з правових питань агентства в Україні.
"Збір цих даних, аналіз цих даних, опрацювання цих даних — це те, над чим ФБР має досвід роботи", — сказав Кобзанець на конференції з кібербезпеки RSA у Сан-Франциско.
Читайте також: Ексв'язні з ПВК "Вагнер" зізналися у масових розстрілах цивільних у Бахмуті
За його словами, ця робота включає вивчення інформації з мобільного телефону, судово-медичний аналіз зразків ДНК, а також аналіз частин тіла, зібраних на полях битв.
"Наступним кроком є робота з національними провайдерами США, передача цієї інформації... отримання інформації про абонентів, отримання інформації про геолокацію, де це можливо", — додав Кобзанець.
За словами агента, ФБР протягом останніх півтора року працювало над тим, щоб допомогти Україні також ідентифікувати російських колаборантів і шпигунів, які діють в Україні, і російські сили, які діяли за межами Києва під час вторгнення.
Що відомо про кількість воєнних злочинів РФ в Україні
Проєкт Gulagu.net 17 квітня опублікував відео з зізнаннями у воєнних злочинах в Україні екскомандирів підрозділів ПВК "Вагнер" Азамата Улдарова та Олексія Савічєва, помилуваних Путіним і завербованих у рамках реалізації програми Пригожина, відомої як "Проект "К".
Вони розповіли подробиці розстрілу понад 20 українських дітей і підлітків, підриву ями з 60 пораненими полоненими і "500-ми" (тими, хто вирішив залишити війну та відмовився виконувати накази про вбивство українців), зачистки житлових будинків із вбивством усіх, включно з дітьми.
Глава офісу президента Андрій Єрмак відреагував на зізнання "вагнерівців". Він зазначив, що їхні слова проливають світло на злочини російської армії в Україні і закликав світ "не боятися Росію, а бити жорстко".
Генпрокурор України Андрій Костін під час слухань у Конгресі США заявив, що Офіс генерального прокурора України зареєстрував близько 80 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військами та їхніми "проксі", і ця кількість зростає, особливо після звільнення тимчасово окупованих територій.
Читайте також
Міжнародний кримінальний суд відкриє дві справи щодо воєнних злочинів РФ в Україні
В Україні зареєстрували понад 71 тисячу воєнних злочинів з початку вторгнення РФ — Офіс генпрокурора